Knowles LRW0402WC5N6GG001T
WireWound Inductors, 0402, 5.6nH±0.2nH, 760mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Paper Tape
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ1年前
Newark
RFMW
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 3.5714%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
FIXED IND 5.6NH 760MA 83MOHM SMD
INDUCTOR RF WW, 5.6NH, +/-0.2NH, 0402; Inductance: 5.6nH; Product Range: L-07W Series; DC Current Rating: 760mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.083ohm;