ITT / Cannon DCM-37S-A197
Conn D-Sub SKT 37 POS Solder Pot ST Cable Mount 37 Terminal 1 Port
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ6年前
Newark
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-86.73%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity5-747917-2
CONN D-SUB RCPT 37POS SLDR CUP / 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
HARTING Elektronik09672374704
D Sub Connector, Tin & Dimple, DC, Receptacle, 37, Metal RoHS Compliant: Yes
AmphenolL77SDC37S
D Sub Connector, Standard, Receptacle, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
ITT / CannonDCM-37S
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal, Hole 0.12, Receptacle
ITT / CannonDCF37SA197
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal, #4-40
説明
CONNECTOR, D-SUB, RECTANGULAR, DM, C, 37, A197
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .112-.124, Plug
Female Sockets,Receptacle 2 37pin Steel,Tin-Nickel Plated 7.5A
D Sub Connector, Receptacle, 37 Position; Rango De Producto:Serie D*m; Carcasa D Sub, Tamaño:Dc; Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:37; Material Del Cuerpo Del Conector:Acero; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon DCM37SA197
D-SUB CONNECTOR, RECEPTACLE, 37POS; No. of Contacts: 37Contacts; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Solder; D Sub Shell Size: DC; Product Range: DCM Series; Connector Body Material: Steel Body; Contact Material: Copper Alloy; Contact Plating: Gold Plated Contacts; Connector Mounting: Through Hole Mount; D Sub Connector Type: Standard