Infineon SPA04N50C3XKSA1
Trans MOSFET N-CH 500V 4.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet13ページ21年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-03-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-08-31
LTD Date2015-02-28
関連部品
Trans MOSFET N-CH 650V 4.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube, PG-TO220-3, RoHS
MOSFET N-CH 600V TO-220-3 / Trans MOSFET N-CH 600V 5.6A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
MOSFET N-CH 500V 5A PG-TO220 FPK / 500V Superjunction MOSFET for Consumer and Lighting Applications
onsemiFQPF9N50T
Trans MOSFET N-CH 500V 5.3A 3-Pin(3+Tab) TO-220F T/R
onsemiFQPF9N50
500V N-Channel MOSFET | MOSFET N-CH 500V 5.3A TO-220F
MOSFET N-CH 500V 5.3A TO-220F
説明
Power Transister, Cool MOS, N-CH 560V 4.5A 3-Pin TO-220 Tube
MOSFET N-CH 560V 4.5A TO220-FP
Power Field-Effect Transistor, 4.5A I(D), 500V, 0.95ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
SPA04N50 500V COOLMOS N-CHANNEL POWER M;
Replacement for 500V CoolMOS C3 is 500V CoolMOS CE >> Click & go to 500V CoolMOS CE | Summary of Features: Low specific on-state resistance; (R on*A); Very low energy storage in output capacitance (E oss) @400V; Low gate charge (Q g); Fieldproven CoolMOS quality; CoolMOS technology has been manufactured by Infineon since 1998 | Benefits: High efficiency and power density; Outstanding cost/performance; High reliability; Ease-of-use | Target Applications: Server; Telecom; Consumer; PC power; Adapter