Infineon IPP048N04NGXKSA1
79W(Tc) 20V 4V@ 200¦ÌA 41nC@ 10 V 1N 40V 4.8m¦¸@ 70A, 10V 3.3nF@25V TO-220-3 10mm*4.4mm*15.65mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.09%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2011-02-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
STMicroelectronicsSTP120N4F6
N-channel 40 V, 3.8 mOhm, 80 A, TO-220 STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET
Trans MOSFET N-CH 40V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Transistor MOSFET N-CH 40V 80A 3-Pin TO-220 Tube
Transistor MOSFET N-CH 30V 70A 3-Pin TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP95N3LLH6
N-channel 30 V, 4.2 mOhm typ., 80 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP95N4F3
Transistor MOSFET N-CH 40V 80A 3-Pin (3+Tab) TO-220 Tube
説明
Trans MOSFET N-CH 40V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Power Field-Effect Transistor, 70A I(D), 40V, 0.0048ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
OptiMOS™ 40V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops. In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control and fast switching DC-DC converter.