Infineon IPI041N12N3GAKSA1
Trans MOSFET N-CH 120V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet11ページ12年前
Upverter
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-07-16
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
関連部品
Trans MOSFET N-CH 100V 100A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
100V, N-Ch, 5.1 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
Mosfet, N-Ch, 120V, 100A, To-262 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPI076N12N3GAKSA1
STMicroelectronicsSTI150N10F7
N-channel 100 V, 0.0036 Ohm typ., 110 A STripFET F7 Power MOSFET in I2PAK package
STMicroelectronicsSTI45N10F7
N-channel 100 V, 0.013 Ohm typ., 45 A STripFET F7 Power MOSFET in I2PAK package
STMicroelectronicsSTFI130N10F3
N-channel 100 V, 8 mOhm typ., 46 A STripFET(TM) Power MOSFET in I2PAKFP package
説明
Power Field-Effect Transistor, 120A I(D), 120V, 0.0041ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Transistor Polarity:n Channel; Drain Source Voltage Vds:120V; Continuous Drain Current Id:120A; On Resistance Rds(On):0.0041Ohm; Transistor Mounting:through Hole; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Msl:- Rohs Compliant: Yes
The 120 V OptiMOS™ family offers at the same time the lowest on-state resistances of the industry and the fastest switching behavior, allowing for the achievement of outstanding performance in a wide range of applications.The 120 V OptiMOS™ technology gives new possibilites for optimized solutions.