Infineon IPB22N03S4L15ATMA1
30V, N-Ch, 14.6 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO263-3, RoHS
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ19年前
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-02-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-09-30
関連部品
Trans MOSFET N-CH 30V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
onsemiFDB8878
30V,48A, 14 OHM NCH LOGIC LEVEL POWER TRENCH MOSFET
onsemiFDB6030L
Trans MOSFET N-CH 30V 48A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
onsemiNDB603AL
Trans MOSFET N-CH 30V 25A 3-Pin(2+Tab) TO-263AB
onsemiFDB6690S
30V/20V, 15.5/23MO, NCH, SINGLE, TO263, 500A GOX, PTI
Trans MOSFET N-CH 30V 59A 3-Pin D2PAK T/R - Tape and Reel
説明
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 30V 22A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Power Field-Effect Transistor, 22A I(D), 30V, 0.0146ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 30V (on); highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T2 30V addresses all kind of EPS motor control, 3-phase and H-bridge motors, HVAC fan control, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control.; Thus OptiMOS-T2 30V products based on Infineons advanced trench technology will be the benchmark for next generation of automotive applications in energy efficiency, CO2 reduction, e-drives.