Infineon IPA029N06NXKSA1
Trans MOSFET N-CH 60V 84A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ0年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.10%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
InfineonIRFB7545PBF
MOSFET Transistor N-Channel 60 V 95A (Tc) 125W (Tc) Through Hole TO-220
STMicroelectronicsSTP90N6F6
N-channel 60 V, 0.0057 Ohm typ., 90 A STripFET F6 Power MOSFET in a TO-220 package
60V, N-Ch, 7.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T2, PG-TO220-3, RoHS
InfineonIRFB7740PBF
Single N-Channel 75 V 7.3 mOhm 81 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
MOSFET N-CH 60V 77A TO-220F / Trans MOSFET N-CH Si 60V 77A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Tube
STMicroelectronicsSTP75NF75FP
N channel 75 V, 0.0095 Ohm typ., 80 A STripFET II Power MOSFET in TO-220FP package
説明
Power Field-Effect Transistor, 84A I(D), 60V, 0.0029ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
OptiMOS™ 5 60V is optimized for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger. In addition these devices are a perfect choice for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.
Mosfet, N-Ch, 60V, 84A, To-220Fp; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:84A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.8V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA029N06NXKSA1