Infineon CYPD3174-16SXQ
Low Speed/Full Speed/High Speed USB Type-C DFP Port Controller USB-C 3.3V/5V Tube 16-Pin SOIC
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet45ページ22年前
Datasheet38ページ6年前
Augswan
在庫履歴
3か月間の傾向:
-21.04%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.3
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2017-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
USB Type-C Port Controller USB3.0 1Mbps 16-Pin SOIC Tube
USB TYPE-C PD CONTROLLER, SOIC-16
IC USB TYPE-C CONTROLLER 16SOIC
USB Bus Controller, CMOS, PDSO16
USB TYPE-C PD CONTROLLER, SOIC-16; USB IC Type:USB Type-C and Power Delivery (PD) controller; USB Standard:-; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; Interface Case Style:SOIC; No. of Pins:16Pins; Data Rate:-; No. of Ports:1 Port; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Product Range:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)