Infineon BSC109N10NS3GATMA1
78KW 20V 26NC@ 10V 1N 100V 10.9M¦¸@ 10V 1.9NF@ 50V Tdson(ep) , 5.15MM*590CM*1MM
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ15年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.16%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TRANSISTOR, HEXFET POWER MOSFET, N-CHANNEL, 100V , 63A, 13.9MOHM MAX, D-PAK
Single N-Channel 100V 13.9 mOhm 58 nC HEXFET® Power Mosfet - D2PAK
N-Channel Shielded Gate PowerTrench® MOSFET 100V, 81A, 8mΩ
InfineonIRFS4510PBF
Single N-Channel Power MOSFET 100V, 55A, 13mΩ
説明
100V 63A 78W 10.9mΩ@10V,46A 3.5V@45uA 1 N-Channel PDFN-8(5.2x6.2) MOSFETs ROHS
100V 63A 78W 10.9m´Î@10V46A 3.5V@45Ã×A N Channel PG-TDSON-8 MOSFETs ROHS
Trans MOSFET N-CH 100V 63A 8-Pin TDSON T/R
MOSFET, N CH, 100V, 63A, TDSON-8; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:63A; Source Voltage Vds:100V; On Resistance
Power Field-Effect Transistor, 63A I(D), 100V, 0.0109ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
N-CH 100V 63A 10.9mOhm TDSON-8
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
BSC109N10NS3G INFINEON TDSON-8-4
XSTR MFET N 100V 63A LR TDSON8