Infineon 2EDS8265HXUMA1
2EDS Series N-Channel 3.5 V 8 A Half-Bridge Gate Driver - PG-DSO-16-30
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet35ページ7年前
TME
SHENGYU ELECTRONICS
在庫履歴
3か月間の傾向:
+3.41%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2018-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
MOSFET and Power Driver 8A 2-OUT High Side Non-Inverting 16-Pin DSO T/R
Avnet Japan
MOSFET Driver, 2 Channel, Half Bridge, High Side and Low Side, 8A, 3 V to 3.5 V, 37 ns, 16 Pins, DSO-W
Half Bridge Based MOSFET Driver, 8A, PDSO16
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16SOIC
6.5ns 2 20V 100ns 3.5V -,1.65V Non-Inverting MOSFET,N,P 4.5ns 4A,8A DSO-16 , 10.3mm*7.5mm*2.65mm
Infineon SCT
IC GATE DRVR HALF-BRIDG DSO16-30
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Mosfet Driver, -40 To 85Deg C; Driver Configuration:Half Bridge; Peak Output Current:8A; Supply Voltage Min:3V; Supply Voltage Max:3.5V; Driver Case Style:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Input Delay:37Ns; Output Delay:37Ns; Operating Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies 2EDS8265HXUMA1