Idec RU42S-C-D24
Relay, 4PDT, Bifurcated Contacts, 3A, 24VDC, Indicator Led, Ru Series
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet12ページ7年前
Sager Electronics
Master Electronics
Switches Unlimited
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+7.04%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
IDEC Power Relay; 6A; 4PDT; 24VDC; 14-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Active ROHS3Compliant 4PDT (4Form C) General Purpose Power Relay 20ms -55C~60C 1W 605Ohm
Weidmuller8690200000
Electromechanical Relay 24VDC 777Ohm 6A 4PDT(29x22.5x28)mm Socket General Purpose Relay
Relay,E-Mech,4PDT,Ctrl-V 24VDC,5A,250VAC/125VDC,Socket Mount,Blade Term,MYSeries
Gen-Purpose Relay, 5A, 250V, 4PDT, Blade Term, Socket Mount, Control V 24 VDC
Power Relay 48VDC 2.6KOhm 5A 4PDT(27.5x21x42)mm Socket Miniature Relay
説明
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.045A (Coil), 26.4VDC (Coil), 1000mW (Coil), 3A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Socket Mount
POWER RELAY, 4PDT, 24VDC, 3A, PLUG IN Relay Type:Miniature Coil Voltage VDC Nom:24V Contact Current Max:3A Contact Voltage AC Nom:250V Contact Voltage DC Nom:30V Coil Resistance:605ohm Contacts:4PDT Coil Type:DC sell in multiple of 10pcs
Relay, 4Pdt, 240Vac, 30Vdc, 6A; Rango De Producto:Serie Ru; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:4Pdt; Tensión De La Bobina:24Vdc; Corriente De Contacto:6A; Altura Externa:35Mm |Idec RU42S-C-D24