Idec RH3V2-UDC12V
Relay; E-Mech; Gen Purp; 3PDT; Cur-Rtg 10A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 240/30AC/DC; PCB Mnt
Production
データシート & ドキュメント
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
APEM659H
Switch Toggle ON OFF ON 3PDT Round Lever Screw 15A 400VAC Panel Mount with Threads
APEM659H/2
Toggle Switch 600H High Power Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. 659H/2
Power Relay 24VDC 10A 3PDT(27.5x31x42)mm Socket
POWER RELAY, GENERAL PURPOSE,3PDT,10A, CTRL-V 240VAC, SOCKET, QC TABS, RR SERIES
C&K Components7301SYZQE
Switch Toggle ON None ON 3PDT Toggle Solder Lug 5A 250VAC 28VDC Panel Mount with Threads
C&K Components7301SYCQE
Switch Toggle ON None ON 3PDT Round Toggle PC Pins 5A 250VAC 28VDC PC Mount with Threads
説明
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(27.5x31x35.6)mm THT
Relay Pcb 3Pdt 10A 12Vdc Rohs Compliant: Yes |Idec RH3V2-UDC12V
General Purpose Relays Relay PCB 3PDT 10A 12VDC