Idec HW2B-M1F10-B
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet25ページ10年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-42.86%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2015-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
説明
Switch Push Button N.O. SPST Flush Square Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM; Contact Configuration:SPST-NO; Switch Operation:(On); Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:100A; Actuator Style:Square-Flush; Switch Terminals:Screw