Honeywell SPTMA0100PG5W02
Sensor, 0-100 PSIG, 12.5-30VDC, 4-20mA Output, Gauge Pressure Type, Calibrated
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ16年前
JRH Electronics
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Honeywell19C100PV4K
TRANSDUCER, PRESSURE, VACUUM GAUGE, COMPENSATED, 0 PSI TO 100 PSI PRESSURE RANGE
Honeywell19C100PV2K
Piezoresistive Sensor, Vacuum Gage, 0Psi Min, 100Psi Max, Cylindrical, Flush Mount
Honeywell19C100PA2K
Pressure-Stainless-19Mm High Pressure/Honeywell |Honeywell 19C100PA2K
説明
Industrial Pressure Sensor 0psi to 100psi Gage 4-Pin
PRESSURE SENSOR, 0 to 100PSI, 1/4 in - 1; PRESSURE SENSOR, 0 to 100PSI, 1/4 in - 18 NPT; Operating Pressure Range:0psi to 100psi; Sensor Output:Current; External Depth:22.2mm; Voltage Rating:24V DC; Port Style:1/4 in - 18 NPT; Pressure Measurement Type:Gage
SPT Series Heavy Duty Pressure Transducer, mA version, compensated, 0 psi to 100 psi, gage, 1/4-18 NPT, cable, 2 feet Honeywell's SPT Series stainless steel pressure sensors are designed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments and will accommodate any media that will not adversely attack 304 or 316 stainless steel wetted parts. The SPT Series is calibrated and compensated for three styles of output. All versions feature a variety of prssure connections to allow use in a wide range of OEM equipment.