Honeywell MLH200PGL01B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 200psi Vented Gage Medical 3-Pin
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet10ページ8年前
Datasheet4ページ15年前
IHS
Master Electronics
Honeywell
Agility
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.66%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
HoneywellMLH200PSB06B
Sensor, Pressure, 200 Pressure Range, 4-20mA Output, Packard Connector
HoneywellMLH200PGB01B
HoneywellMLH010BGD15B
Industrial Pressure Sensor 0bar to 10bar Vented Gage Medical 3-Pin
説明
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical, Unspecified Mount
Industrial Pressure Sensors 9.5V 0 to 200psi AMPLIFI GAGE 25 Ohm
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
PRESSURE TRANSMITTER, RELATIVE, 200PSI; Pressure Type:Relative; Pressure Port Type:NPT; Operating Pressure Min:-; Operating Pressure Max:200psi; Pressure Port Size:1/4"-18; Transducer Connection / Termination:Cable RoHS Compliant: Yes