Honeywell MLH100PGL06A
Sensor, Pressure, 100 Pressure Range, 0.5-4.5Vdc Ratiometric, 1m Cable Connector
Production
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet10ページ8年前
Datasheet6ページ9年前
IHS
Honeywell
Farnell
Agility
在庫履歴
3か月間の傾向:
-36.25%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
HoneywellMLH100PGB06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 100psi Vented Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH100PGB10A
HoneywellMLH100PST06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 100psi Sealed Gage Medical 3-Pin
説明
Industrial Pressure Sensors 0 psi to 100 psi PSIG CBL1 1/8-27
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 0.5-4.5V, Cylindrical, Unspecified Mount
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
PRESSURE SENSOR, 0 to 100PSI, 1/8 in - 2; PRESSURE SENSOR, 0 to 100PSI, 1/8 in - 27 NPT; Operating Pressure Range:0psi to 100psi; Sensor Output:Voltage; Supply Current:4mA; External Depth:55mm; Voltage Rating:5V DC; Port Style:1/8 in - 27 NPT