HIROSE ELECTRIC DF62B-6EP-2.2C
[SignalBee™]2 X 2.2mm Pitch, Wire-to-Wire Connector for Small Spaces, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet19ページ2年前
Future Electronics
element14 APAC
Master Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+482%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
HIROSE ELECTRICDF62B-5EP-2.2C
5 Positions 2 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
TE Connectivity826925-3
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-HoleCarton
TE Connectivity826632-3
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight, AMPMODU MOD II
HIROSE ELECTRICA3C-6P-2DSA
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Automotive Bag
6pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 380nm SMD,P=2.54mm 7.62mm*5.08mm*7mm
説明
Hirose SCT
6 Positions 2 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
Conn Housing PL 6 POS 2.2mm ST Cable Mount Pack
Avnet Japan
2.2mm 2 2mm P=2.2mm Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Headers & Wire Housings 6P PLG SLIM INLN CON BLACK, STANDARD
Plug Connector Housing, Pbt; Product Range:Df62 Series; Gender:Plug; No. Of Positions:6Ways; Pitch Spacing:2.2Mm; For Use With:Df62 Series Pin Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF62B-6EP-2.2C