HIROSE ELECTRIC DF62B-13EP-2.2C
13 Positions 4 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
IHS
Datasheet19ページ2年前
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.33%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 13 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
TE Connectivity1-2132415-3
Conn Shrouded Header HDR 13Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Amphenol Communications Solutions68001-413HLF
Conn Unshrouded Header HDR 13 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 13 Circuits PA Polyamide Nylon Tin (Sn) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 13 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity1-2132230-3
説明
[SignalBee™]2 X 2.2mm Pitch, Wire-to-Wire Connector for Small Spaces, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
Hirose SCT
CONN PLUG HSG 13POS 2.20MM / 13 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
Conn Housing PIN 13 POS 2.2mm Crimp ST Cable Mount Black Bag
Combination Line Connector, 13 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Plug
Without a buckle Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Headers & Wire Housings 13P PLG SLIM INL CON BLACK, STANDARD
Plug Connector Housing, Pbt; Product Range:Df62 Series; Gender:Plug; No. Of Positions:13Ways; Pitch Spacing:2.2Mm; For Use With:Df62 Series Pin Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF62B-13EP-2.2C