HIROSE ELECTRIC DF22A-2EP-7.92C
Connector Housing, Plug, 2Pos, 7.92Mm Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF22A-2EP-7.92C
IHS
Datasheet31ページ4年前
Electro Sonic
ODG (Origin Data Global)
Master Electronics
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.46%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2005-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
HIROSE ELECTRICDF22A-3EP-7.92C
Rectangular Power Connector
HIROSE ELECTRICDF22AR-3EP-7.92C
Rectangular Power Connector
Rectangular Power Connector, 3 Contact(s), Male and Female, Crimp Terminal, Plug
Rectangular Power Connector, 4 Contact(s), Male and Female, Crimp Terminal, Plug
Rectangular Power Connector, 2 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Plug
説明
Conn Housing PL 2 POS 7.92mm Crimp ST Cable Mount Beige Bag
Power to the Board 2 CONT IN LINE PLG
P=7.92mm Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
CONNECTOR HOUSING, PLUG, 2POS, 7.92MM;
Latch Holder,Plug 1 2pin Male Pin , 18mm
[EnerBee™]7.92mm Contact Pitch High-Current Connectors for Internal Power Supplies (UL, C-UL and TÜV Listed), -55 to 85 ℃, RoHS