HIROSE ELECTRIC DF1BZ-2P-2.5DSA
CONN HEADER VERT 2POS 2.5MM / Connector Header Through Hole 2 position 0.098" (2.50mm)
Electro Sonic
element14 APAC
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.92%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
TE Connectivity177537-2
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Plug
2.00mm Pitch Wire-to-Board Header, Vertical, 2 Circuits, with Kinked PC Tail
TE Connectivity2132415-2
Conn Shrouded Header HDR 2Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
2.50mm Pitch SPOX™ Header, Shrouded, In-line Footprint, 2 Circuits, White
HIROSE ELECTRICDF1B-2P-2.5DSA(01)
説明
1x2P 2P 1 Tin 2.5mm 2 -35℃~+85℃ Brass Direct Insert Plugin,P=2.5mm Wire To Board Connector ROHS
Conn Shrouded Header HDR 2 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Pack
2 Position Single Row 2.5 mm Pitch Through Hole Male Pin Header
Headers & Wire Housings 2.5MM V SNG ROW HDR 2P THRU-HOLE TIN
[SignalBee™]2.5mm Pitch Connectors for Discrete Wire (UL/CSA Certified), 3.0 A, -35 to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Wire to Board Connectors 1x2P Direct Insertion P:2.5mm
2pin 2.5mm 1 Header,Push-Pull 3A 1¦Ìm 7.5mm*5.7mm
Conn, Hdr, 2Pos, 1Row, 2.5Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:2.5Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:2Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Straight; Product Range:Df1B; Connector Shroud:Shrouded Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF1BZ-2P-2.5DSA