onsemi 1V5KE110A
Diode TVS Single Uni-Dir 94V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Fairchild Semiconductor
element14 APAC
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-05-08
関連部品
Littelfuse1.5KE110A-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 94V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ9.0A
DO-214AB SMC SMCJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 115.5V 97.4A 1.5kW -55C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 94V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Littelfuse1.5SMC110A
説明
Tvs Diode, 1.5Kw, 110V, Do-201Ae
Tape & Reel 1 Through Hole TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE (Type) Tvs Diode 152V 5muA 5.33mm 1.5kW
1500 Watt Transient Voltage Suppressors
DIODE, TVS; TVS Polarity:Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:94V; Breakdown Voltage Range:106V to 116V; Clamping Voltage Vc Max:152V; Peak Pulse Current Ippm:9.9A; Diode Case Style:DO-201AE; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Breakdown Voltage:116V; Diode Configuration:Unidirectional; Diode Type:TVS; Package / Case:DO-201AE; Peak Pulse Power:1.5kW; Power Dissipation Pd:5W; Stand-off Voltage:94V; Termination Type:Axial Leaded