EPCOS B82464G4333M000
Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.85A Blister T/R
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ6年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+5.55%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Wurth Elektronik74404084330
FIXED IND 33UH 1.8A 97 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.096Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.8A 0.097Ohm DCR 3131 T/R
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4040
Inductors for Power Circuits, Wound Ferrite, Automotive
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.7A 0.145Ohm DCR T/R
説明
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4141
INDUCTOR, POWER, 10X10, 33UH; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.075ohm; DC Current Rating:1.85A; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; Core Material:Ferrite; DC Current Max:1.85A; External Depth:10.4mm; External Length / Height:4.8mm; External Width:10.4mm; Inductance Measurement Frequency:0.1MHz; Inductor Type:Power Inductor; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:10 x 10; Reel Quantity:750; Resistance:0.075ohm; Resonant Frequency:10MHz; Tape Width:16mm; Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%