EPCOS B78108S1223K000
RF Choke Drum Core 22uH 10% 100KHz 55Q-Factor Ferrite 0.56A 0.74Ohm DCR AXL Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Burklin Elektronik
Datasheet9ページ13年前
element14 APAC
TME
element14
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TAIYO YUDENBRL3225T220K
Inductor PowerChip Wirewound 22uH 10% 100KHz Ferrite 0.47A 0.828Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.65A 0.3Ohm DCR T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 410mA AXL T/R
Inductor Power Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 0.46A 0.65Ohm DCR RDL Bag
TAIYO YUDENCBC3225T220KRV
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 100KHz Ferrite 0.5A 0.351Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 22uH 10% 100KHz 0.43A 1Ohm DCR 1210 Automotive T/R
説明
General Purpose Inductor, 22uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Unshielded Wirewound Inductor 22uH 10% 560mA 740 mOhm Axial
TDK B78108S1223K000 Inductor Axial lead 12.50mm 22µH 0.74Ω 560mA Leaded
INDUCTOR, AXIAL, 22UH; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.74ohm; DC Current Rating:560mA; Q Test Frequency:2.52MHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:560mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:0.1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:55; Q Factor @ Frequency:55 @ 2.52MHz; Resistance:0.74ohm; Resonant Frequency:13MHz; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%