EPCOS B78108S1104J000
Fixed Inductor RF Choke 100uH 5% Wirewound 370mA 1.7 Ohm Unshielded Axial
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Burklin Elektronik
Datasheet9ページ13年前
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-32.92%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
関連部品
Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag
RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.275A 2.5Ohm DCR AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 0.165A 4.1Ohm DCR AXL T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 60mA 21Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 40mA 10Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
説明
RF CHOKE General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind RF Choke Bobbin Core 100uh 5% 70Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Axial Lead Free (Type) Inductor -55C 5MHz 1.7Ohm 100muH
TDK B78108S1104J000 Inductor Axial 100 µH 0.37 Ω 370 mA 12.50 mm lead spacing
Axial Leaded High Frequency Inductor, Rf Choke, B78108S Bc Series, 100 H, 5%, 1.7 Ohm, 370 Ma Rohs Compliant: Yes |Epcos B78108S1104J000.
INDUCTOR, AXIAL, 100UH; Inductance:100µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:1.7ohm; DC Current Rating:370mA; Q Test Frequency:796kHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:370mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:0.1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:70; Q Factor @ Frequency:70 @ 796kHz; Resistance:1.7ohm; Resonant Frequency:5MHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%