EPCOS B72220S0350K101
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 8nF 20A; Clamping 110V; Varistor 56V
データシート & ドキュメント
Burklin Elektronik
Datasheet47ページ8年前
Newark
Ciiva
element14 APAC
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+68.85%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
B722 Series 56 V 2000 A Through Hole 21.5 mm Disc Metal Oxide Varistor
LittelfuseV68ZA20P
ZA Series 56 VDC 40 V RMS 135 V Clamp 2000 A 10000 pF Radial Lead Varistor
MOV-20D SERIES METAL OXIDE VARISTOR 16.8NF 20A, CLAMPING 93V, VARISTOR 47V, T&R
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 6.75nF 20A; Clamping 135V; Varistor 68V
Var MOV 40VAC/56VDC 2000A 68V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
LittelfuseV56ZA20P
ZA Series 45 VDC 35 V RMS 110 V Clamp 2000 A 10000 pF Radial Lead Varistor
説明
VARISTOR 56V 2KA DISC 20MM / 56 V 2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Var MOV 35VAC/45VDC 2000A 56V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 110V 20A 20mm 10%
56V 2KA 1 50.4V 616V 45V 35V 33J 8nF@1kHz 25.5mm*5.1mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=35Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=2000A
50.4V~61.6V Radial Leaded Varistors ROHS
45V 35V 56V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 33J, Through Hole Mount
Varistor, 35Vac, 45Vdc, 110V, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:35V; Voltage Rating Vdc:45V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:110V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0350K101