Eaton SD6030-100-R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 65mOhm DCR T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
Datasheet3ページ18年前
element14 APAC
Newark
Sager Electronics
Component Distributors Inc.
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 0.057Ohm DCR 3131 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 2A 0.065Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 8.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
Wurth Elektronik744062100
TINY POWER INDUCTOR, SMT, FIXED, 2.2UH, 3.4A, .017 OHM, 6823, WE-TPC SERIES
Wurth Elektronik7440700100
WE-TPC SMT Shielded Tiny Power Inductor
説明
General Purpose Inductor, 10Uh, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd, 2424
Inductor;Low Profile Shielded Inductor;10uH;1.3A;48 mOhms
Inductor, Shielded, 10Uh, 1.3A, Smd; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):2.15A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.3A; Product Range:Sd6030 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.065Ohm Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SD6030-100-R