Eaton PTR016V0185-BK
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 16VDC 40A 1W 10s 0.03Ohm Radial 10.2 X 3.1 X 15.7mm Bag
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-9.59%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2011-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Littelfuse16R185BPR
USBR Series - 6-16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 1.85A
Littelfuse16R185BU
Littelfuse16R160BPR
USBR Series - 6-16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 1.6A
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), PTS1812, 12 VDC, 1.5 A, 3 A, 500 ms
TE ConnectivityMINISMDC150F/16-2
MINISMDC Series 1812 1.5 A 2.8 A Trip PolySwitch SMT Resettable Device
TE ConnectivityMINISMDC150F/12-2
Fuse;Resettable;1.5A;Sz 1812;Dims 0.19x0.134x0.019";SMT;12VDC;DCR 0.11 Ohms;PCB
説明
Radial Resettable Fuse, PPTC, PTR016V, 16 VDC, 1.85 A, 3.7 A, 10 s, Rectangular
PTC Resettable Fuse, 0.03ohm, Through Hole Mount
PTC Resettable Fuse 40A 16VDC Poly Bag