Eaton PSG60E24RM
Power Supply, Ac-dc, 1PH, 85-264VAC, 24VDC, 60W, Removable Term, Metal
データシート
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet4ページ9年前
Datasheet36ページ9年前
Datasheet19ページ12年前
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+520%
説明
DC Power Supply, 100/240V AC, 24V DC, 60 W, 2.5 A, DIN Rail
POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 2.5A; Power Supply Applications:ITE; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:60W; Output Voltage - Output 1:24VDC; Output Current - Output 1:2.5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- RoHS Compliant: No
Eaton Corporation Power Supply Removable Terminals
DIN Rail Power Supply, 24V, 2.5A, 60W, Adjustable
Eaton PSG general purpose power supply, 60W, Single-phase, 24 Vdc output voltage, Metal enclosure, Removable terminals