Eaton JM60200-3CR
JM60200-3CR Cooper Bussmann 200 amp class J fuse holder 600V - 3 pol
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet12ページ12年前
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
サプライチェーン
Introduction Date2019-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
説明
Fuse Holder 200AMP CLASS J FUSE HDR600 V-3 POLE
Modular Fuse Holder, 200A, 600V, Box Lug; Fuse Holder Type:Modular Fuse Holder; Fuse Current:200A; Fuse Size Held:Class J; Holder Terminals:Box Lug; No. Of Fuses:3Fuses; Product Range:Jm Series; Voltage Rating Vac:600V Rohs Compliant: Yes |Eaton Bussmann JM60200-3CR
Bussmann JM60200-3CR Fuse Block. Bussmann Fuse Block, 600 VAC, 110 to 200 A, 3 Poles, Class: J, 1 to 3/0 AWG, 6 to 2 AWG, 1 AWG to 200 kcmil Wire, Hole Mount, -40 to 120 deg C, For Use With: Knife Blade Cartridge Fuse, Thermoplastic, 7.3 in L x 7.9 in W x 3.8 in H. Additional Description: BUSS-JM60200-3CR 200 amp class J fuse holder 600V 3 pole 3 pol. Catalog Description: Eaton Bussmann series JM modular fuse block, CR, 110-200 A, Three-pole, Class J, 200 kA, Knife blade end x knife blade end, 200 kAIC, 600 V.