Eaton FP1308-R44-R
Inductor Power Wirewound 0.44uH 10% 100KHz Ferrite 68A 0.00024Ohm DCR 5050 T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ9年前
Datasheet3ページ18年前
Master Electronics
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
API DelevanSP1210R-471K
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Ind RF Choke Bobbin Core 470nH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 1A AXL Bag
RF Choke Molded Wirewound 0.47uH 10% 25MHz 30Q-Factor Phenolic 0.59A 0.35Ohm DCR AXL Bag
Inductor General Purpose Chip Wirewound 0.47uH 10% 25.2MHz 40Q-Factor Ferrite 0.545A 0.32Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLK1005R47K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.47uH 10% 10MHz 20Q-Factor Ferrite 0.02A 0.42Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 470nH 10% 10MHz 15Q-Factor Air 160mA 2.8Ohm DCR 0805 Embossed T/R
説明
General Purpose Inductor, 0.44Uh, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd
INDUCTOR POWER, 20UH, 7.8A, PCB; Inducta; INDUCTOR POWER, 20UH, 7.8A, PCB; Inductance:440nH; DC Resistance Max:240µohm; DC Current Rating:68Arms; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:8mm; Core Material:Ferrite; Series:FLAT-PAC