Eaton CTX33-2P-R
Ind Power Wirewound 32.67uH/130.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.3A/0.65A T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet9ページ9年前
element14 APAC
IHS
Component Distributors Inc.
在庫履歴
3か月間の傾向:
+41.47%
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.132Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik74404064330
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2524
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.45A 0.137Ohm DCR 2424 T/R
INDUCTOR, PWR, 33UH, 1.07A, 20%, 100KHZ; Product Range:TDK - CLF6045-D Series; I
Inductor Power Shielded Wirewound 30uH 20% 100KHz 1.5A 0.132Ohm DCR 2424 T/R
説明
General Purpose Inductor, 32.67uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD, 3535
INDUCT ARRAY 2 COIL 32.67UH SMD / Unshielded 2 Coil Inductor Array 130.7 µH Inductance - Connected in Series 32.67 µH Inductance - Connected in Parallel 126mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.3 A Nonstandard
INDUCTOR, 32.67UH, SMD; Product Range: ECONO-PAC 2P Series; Inductance, Parallel: 32.67µH; RMS Current - Parallel: 1.3A; Saturation Current - Parallel: -; Coupled Inductor Case: 8.89mm x 8.89mm x 5.97mm; DC Resistance Max - P
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.