Eaton CTX25-2P-R
Inductor Power Wirewound 24.79uH/99.14uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.4A/0.7A 0.109Ohm/0.436Ohm DCR T/R
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
3か月間の傾向:
-26.21%
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz 1.65A 0.102Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.1Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.162Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 5040 T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 27uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 1.3A 0.1Ohm DCR T/R
説明
General Purpose Inductor, 24.79uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD, 3535
CTX Series 24.79 uH 1.4 A Shielded Horizontal SMT EconoPac Power Inductor
Inductor, Coupled, 25 uH, 109 Milliohm, 8.89mm x 8.89mm x 5.97mm
24.79¦ÌH,99.14¦ÌH 100KHz 436m¦¸ 1.4A ¡À20% , 11.43mm*11.43mm*5.97mm
Inductor,Xfmr,Ep Sz 2,25uH; 1.4A
INDUCTOR TOROID DUAL 24.79UH SMD
8.9X8.9MM IND 24.79UH 1.4A 20%
Coupled Inductors 24.7uH 1.4A 0.109ohm s
INDUCT ARRAY 2 COIL 24.79UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.