Eaton CB61F10A-TR1
Cb61F 10A Brick Fuse Tr1, 1000/ T&r Rohs Compliant: Yes |Eaton Bussmann CB61F10A-TR1
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
Sager Electronics
Master Electronics
HQonline
在庫履歴
3か月間の傾向:
-63.56%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2012-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R PSE/cULus
Bel Fuse0679L9120-01
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 2410 6.1 X 2.54 X 2.79mm Ceramic T/R Automotive
Bel Fuse0679L9120-05
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R CQC/PSE/cULus
Bel Fuse3SB 12-R
Fuse Miniature Slow Blow Acting 12A 125V Holder Cartridge 6.35 X 31.8mm Glass CE/CSA/PSE/cULus
Schurter3404.0019.11
Fuse Chip Fast Acting 7A 125V SMD Solder Pad 7.4 X 3.1 X 2.6mm Thermoplastic Bag cULus
説明
Fuse Chip Fast Acting 10A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R CQC/PSE/cULus
Electric Fuse, Fast Blow, 10A, 125VAC, 125VDC, 100A (IR), Surface Mount, 2410
SMD Fuse, Fast Acting, 10 A, 125 VAC, 125 VDC, 2410 [6125 Metric], CB61F
FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC SMD / 10 A 125 V AC 125 V DC Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE, SMD, FAST ACTING, 10A, 125V, 2410; Fuse Current: 10A; Product Range: Brick CB61F Series; Voltage Rating VAC: 125V; Voltage Rating V DC: 125V; Blow Characteristic: Fast Acting; Fuse Case Style: 2410; Breaking Capacity Current AC: 100A; Breaking Capacity Current DC: 300A; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited