E-Switch RP8100B2M1CEBLKBLUNIL
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on), Round Cap, 100MA, 125VAC, Solder, RP8100 Series
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet1ページ4年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Factory Futures
New Yorker Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+51.42%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2008-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 125V AC/50V DC, SOLDER, IP67, RP8100 SERIES
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on), Momentary, 0.2A, 50VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 0.1A, 48VDC, Solder Terminal, Panel Mount
APEM9532CD
Switch Push Button N.C. SPST Round Plunger 0.1A 30VDC Momentary Contact Solder Lug Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 0.1A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
説明
PUSHBUTTON, 125mA (AC)/100mA (DC), SPST, Off-(On), Solder, IP67
Curved Round Button Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 50V 125V 500000Cycles 125mA
Pushbutton Sw, Spst-No-Dm, 0.125A/125Vac; Product Range:Rp8100 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst-No-Dm; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round; Actuator/Cap Colour:Blue Rohs Compliant: Yes |E-Switch RP8100B2M1CEBLKBLUNIL