Diodes Inc. ZXT10P40DE6TA
Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 40V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ9年前
Datasheet6ページ19年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
Future Electronics
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-46.99%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
関連部品
onsemiFMB3906
Bipolar Transistors (BJT); FMB3906; ON SEMICONDUCTOR; PNP; 6; -40 V; -200 mA
onsemiFMB3946
Small Signal Bipolar Transistor, 0.2A I(C), 40V V(BR)CEO, 2-Element, NPN and PNP, Silicon
Diodes Inc.ZXT13P40DE6TA
Bipolar (BJT) Single Transistor, PNP, 40 V, 3 A, 1.7 W, SOT-26, Surface Mount
ROHMQST5TR
Small Signal Bipolar Transistor, 2A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
ROHMQST3TR
Small Signal Bipolar Transistor, 5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
PanasonicDMA204010R
TRANSISTOR, PNP, -50V, -100mA, MINI6-G4-B; Transistor Polarity:PNP; Collector Em
説明
ZXT10P40DE6 Series 40 V 2 A PNP Low Saturation Switching Transistor SOT-23-6
40V 1.1W 180@1A,2V 2A PNP SOT-23-6 Bipolar (BJT) ROHS
Trans GP BJT PNP 40V 2A 1700mW 6-Pin SOT-23 T/R
300mV@ 200mA,2A PNP 1.7W 5V 100nA 40V 40V 2A SOT-23-6 3.1mm*1.8mm*1.3mm
Trans, Pnp, 40V, 2A, 150Deg C, 1.7W Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXT10P40DE6TA