Diodes Inc. ZLDO1117G25TA
ZLDO1117 Series 2.5 V Fixed Output 1 A SMT LDO Positive Regulator - SOT-223
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ4年前
HQonline
Future Electronics
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Texas InstrumentsTLV117118DCYR
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.8V 2V 1.8V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV117112DCYR
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.8mm
Texas InstrumentsTLV1117IDCYRG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 4-SOT-223 -40 to 125
説明
LDO Regulator Pos 2.5V 1A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Ldo, Fixed, 2.5V, 1A, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117G25TA
LDO, FIXED, 2.5V, 1A, -40 TO 125DEG C; Available until stocks are exhausted
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 1.3V Dropout, BIPolar, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.5V 1A 4Pin SOT223
稳压器, LDO, 固定, 2.5V, 1A, -40 至 125度 C;
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 2.5V/1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 1.7mm 1A 15W