Diodes Inc. ZLDO1117G18TA
ZLDO1117 Series 3.3 V 1 A SMT Low Dropout Positive Regulator - SOT-223-3
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ4年前
Newark
element14 APAC
iiiC
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Texas InstrumentsTLV1117CDCYR
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCP1117LP Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator -SOT-223
NCP1117 Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 18.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV117112DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV1117-18IDCY
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 1.8V 3.2V 10V 15V 1.3V@ 800mA 0.4% 0.2% SOT-223-4 1.8mm
説明
LDO Regulator Pos 1.8V 1A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Fixed Ldo Voltage Regulator, 2.7V To 18V, 1.11V Dropout, 1.8Vout, 1Aout, Sot-223-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117G18TA
IC, LDO, 1.8V, 1A, SOT223; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.7V; Input Voltage Max: 18V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1A; Dropout Vo