Diodes Inc. ZLDO1117G15TA
LDO Regulator Pos 1.5V 1A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ4年前
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
関連部品
NCP1117LP Series 1 A 1.8 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator -SOT-223
Texas InstrumentsTLV117118DCYR
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.8V 2V 1.8V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV117112DCYR
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.8mm
Texas InstrumentsTLV1117IDCYRG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 4-SOT-223 -40 to 125
LDO Regulator, 1 A, Fixed and Adjustable, Positive Vout: 2.85 V
説明
Ldo, Fixed, 1.5V, 1A, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117G15TA
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 1.3V Dropout, BIPolar, PDSO4
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 1.5V/1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 1.65mm 1A 15W