Diodes Inc. ZLDO1117G12TA
ZLDO1117 Series 1.2 V Fixed Output 1 A SMT LDO Positive Regulator - SOT-223
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ4年前
Newark
iiiC
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TC1108 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output SMT CMOS LDO Regulator - SOT-223
IC REG LDO 5V 0.3A SOT223-3 / LDO Regulator Pos 5V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
TC1108 Series 300 mA 2.5 V Fixed Output SMT CMOS LDO Regulator - SOT-223
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT223-3 / LDO Regulator Pos 2.8V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
説明
LDO Regulator Pos 1.2V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R / IC REG LDO 1.2V 1A SOT223
LDO, FIXED, 1.2V, 1A, -40 TO 125DEG C; Available until stocks are exhausted
Fixed Positive LDO Regulator, 1.2V, 1.35V Dropout, BIPolar, PDSO3
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 1.2V/1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 1.7mm 1A 15W
Low voltage differential Regulator (LDO)
稳压器, LDO, 固定, 1.2V, 1A, -40 至 125度 C;
Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.7V; Input Voltage Max:18V; Fixed Output Voltage Nom.:1.2V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:1A; Dropout Voltage Vdo:1.35V; No. Of Pins:4Pins Rohs Compliant: No