Diodes Inc. SMAJ16A-13-F
SMAJ Series 16 V 400 W Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ4年前
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+383%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMAJ15A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 16.7V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ16A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMAJ16A; 26 V; 15.3 A; 16 V; 17.8 V - 19.7 V
LittelfuseSMAJ16A
SMAJ Series 66 V 400 W Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-220AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ20A-13-F
SMAJ20A Series 400 W 20 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
説明
Tvs Diode, 16V, 400W, Do-214Ac/Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ16A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=16V VBR(min)=17.8V VC=26V@IPP=15.3A SMA