Diodes Inc. SBR10U300CT
Diode Super Barrier Rectifier 300V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet6ページ6年前
Diodes Inc SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
+16.32%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 6A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Diodes Inc.SBR10150CTFP
Diode Super Barrier Rectifier 150V 10A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube
Diodes Inc.SBR10150CT
Diode Super Barrier Rectifier 150V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 8A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Diodes Inc.SBR30300CTFP
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 15A, 300V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTTH2002CFP
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
説明
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 300V V(RRM), Silicon, TO-220AB
860mV@5A 300V 10A 1 pair of common cathodes TO-220AB-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
150A 35ns 200¦ÌA 5A commoncathode TO-220-3 9.01mm
DIODE ARRAY SBR 300V 5A TO-220-3
SUPER BARRIER RECTIFIER, 10 A, RoHS