Diodes Inc. QZX363C5V6-7-F
Zener Diode Array, 5.6V, 0.2W, Sot-363 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. QZX363C5V6-7-F
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ7年前
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
Mouser
在庫履歴
3か月間の傾向:
-99.24%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.BZX84C5V6TS-7-F
BZX84C Series 200 mW 5.6 V 10 mA SMT Triple Zener Diode Array - SOT-363
Diodes Inc.BZX84C5V6S-7-F
Zener Diode Dual Anti Parallel 5.6V 7.14% 40Ohm 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.MMBZ5232BS-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 5.6V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
説明
Zener Diode Quad Common Anode 5.6V 7.14% 40Ohm 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
QZX363C5V6 Series 200 mW 5.6 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-363
Zener Diode, 5.6V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional