Diodes Inc. MBRD10150CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 150V V(RRM), Silicon, TO-252
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet5ページ11年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-74.82%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
ダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK / Diode Schottky 60 V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA)
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 3.5A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.SBR10200CTL-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 200V 10A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Diodes Inc.MBRD10200CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 200V V(RRM), Silicon, TO-252
Diodes Inc.MBRD10100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
説明
Schottky Rectifier, 150V, 5A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MBRD10150CT-13
Schottky Rectifier, 150 V, 5 A, Dual Common Cathode, TO-252 (DPAK), 3 Pins, 890 mV
Rectifier Diode Schottky 150V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R