Diodes Inc. DSR6U600D1-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 6A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ12年前
Arrow Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2014-02-20
LTD Date2014-02-20
関連部品
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 6A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 4A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-252
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.UF5A400D1-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 5A, 400V V(RRM), Silicon, TO-252
説明
Diode Switching 600V 6A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
DIODE GEN PURP 600V 6A TO252-3
DIODE DIODESTAR 6A 600V 25NS 2.6VF DPAK
Rectifiers DIODESTAR 6A Rec 600V 6A Ifsm 60A