Diodes Inc. 74LV05AS14-13
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, SOIC
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet9ページ12年前
Diodes Inc SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.29%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.74LV06AS14-13
Diodes Inc.74LV04AS14-13
74LV04A Series 2 to 5.5 V 12 mA Surface Mount Hex Inverter - SOIC-14
Texas InstrumentsSN74LV06ADR
HEX INVERTER BUFFERS/ DRIVERS WITH OPEN DRAIN OUTPUTS | IC INVERTER 6CH 6-INP 14SOIC
Diodes Inc.74AHC05S14-13
74AHC Series 5.5 V Surface Mount HEX Inverter with Open Drain Outputs - SOIC-14
74LVX Series 3.6 V 4 mA Surface Mount Hex Inverter - SOIC-14
Texas InstrumentsSN74LVC06ADR
Buffer Inverter 74LVC06 EAR99 74LVC logic gate circuit 3.5ns @ 3.3V 50pF 1.75mm - 24mA 1.7V-2V
説明
Hex Inverter with Open Drain SOIC14
Inverter, LV/LV-A/LVX/H Series, 6-Func, 1-Input, CMOS, PDSO14
HEX 1 Input Inverter, 2 to 5.5 V, RoHS
Diodes Inc SCT
8542.39.00.01 74LV Tape & Reel (TR) LV/LV-A/LVX/H logic gate circuit 7.5ns @ 5V 50pF 1.48mm - 12mA 5.5V
IC INVERTER 6-ELEMENT CMOS 14-PIN SOIC
6 20uA 7.5ns@5V,50pF 2V~5.5V SOP-14 Inverters ROHS
Logic Function:inverter; No. Of Elements:hex; No. Of Inputs:1Inputs; No. Of Pins:14Pins; Logic Case Style:soic; Product Range:74Lv05; Logic Ic Family:74Lv; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:5.5V; Output Current:-25Ma; Msl:- Rohs Compliant: No