CUI Inc V7805-500
5Vdc, 500mA, 2.5W (max), non-isolated dc regulator
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ2年前
Datasheet6ページ17年前
CUI Inc
Sager Power Systems
Sager Electronics
Electro Sonic
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2008-06-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-07-16
LTD Date2024-10-16
関連部品
Switching Regulator, 0.5A, 450kHz Switching Freq-Max, PSIP3
Recom PowerR-785.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6.5-32; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
CUI IncV7806-500
6.5Vdc, 500mA, 3.25W (max), non-isolated dc regulator
Recom PowerR-783.3-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 4.75-32; V. Out: 3.3; mA. Out: 500
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 8-32; V. Out: 6.5; mA. Out: 500
説明
V78-500 Series 2.5 W 5 V Single Output Non Isolated Switching Regulator
Non-Isolated DC/DC Converters The factory is currently not accepting orders for this product.
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.5A 2.5W 3-Pin
Dc-Dc Non-Isolated, 500 Ma, 6.5-32 Vdc Input, 5 V |Cui V7805-500