CUI Inc PDQ15-Q48-S12-D
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W 18-75Vin 12Vout 1250mA Iso Reg DIP
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
CUI Inc
Sager Power Systems
Sager Electronics
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
関連部品
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 1.25A 15W 6-Pin DIP Module
PYB15 Series 15 W Single Output 15 V Encapsulated DC-DC Converter
DC-DC isolated, 15.6 W, 18~75 Vdc input, 12 Vdc, 1.3 A, neg logic, DIP
説明
PDQ15-D Series 15 W 48 V Input 12 V Output Isolated DC/DC Converter
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 1.25A 15W 6-Pin DIP
12 Vdc, 1.250 A, 15 W, 18 ~ 75 Vdc
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid