Coto 8L41-12-001
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.25A SPDT(19.5x8.46x6.98)mm THT Dry
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-78.66%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.60
Introduction Date2009-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.25A SPDT(19.5x9.14x6.93)mm SMD Dry
Schneider ElectricW172DIP-33
Relay; Reed; Power; SPDT; Cur-Rtg 0.25A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 60/100AC/DC; PCB Mnt
Schneider ElectricW172DIP-3
説明
Electromechanical Relay, SPDT, Momentary, 15VDC (Coil), 0.25A (Contact), 100VDC (Contact), Random, AC/DC Output
Reed Relays Spartan DIP Relay
RELAY, REED, SPDT, 100V, 0.25A, THT; Contact Configuration:SPDT; Coil Voltage:12VDC; Product Range:8L Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Resistance:500ohm; Switching Current Max:250mA; Switching Voltage Max:100V RoHS Compliant: Yes
Relay, DIP Reed SPDT 12V; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:500ohm; Switching Current Max:250mA; Switching Voltage Max:100V; Contact Configuration:SPDT; Relay Mounting:PCB; External Height:9.4mm; External Width:19.5mm; External Depth:7.62mm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Coil Voltage Max:15VDC; Coil Voltage Min:9.6VDC; Contact Configuration:SPDT; Contact Current DC Max:250mA; Contact Current Max:0.5A; Contact Resistance:200mohm; Contact Voltage DC Max:100V; Dielectric Strength VAC:1500V; External Length / Height:9.4mm; Insulation Resistance:1000Mohm; Lead Spacing:2.54mm; Mounting Type:PCB; Must Actuate Voltage:9.6VDC; Must Release Voltage:1.0VDC; No. of Pins:6; No. of Poles:1; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Time:1.0ms; Release Time:1.0ms; Row Pitch:8.46mm; Switch Current Max:250mA; Switch Power Max:3W; Switching Voltage Max:100V