Cornell Dubilier WBR8-150A
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 150V, 100% +Tol, 10% -Tol, 8uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ4年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-28
関連部品
Cornell DubilierNLW8-50
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 75% +Tol, 10% -Tol, 8uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXV800ELL8R2MEB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 8.2uF
KYOCERA AVXUVC2G8R2MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVC 400V 8.2muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKZN101ELL8R2ME11D
Cap Aluminum Lytic 8.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 235mA 6000h 105C Bulk
8.2uF 200V ±20% 66mA@120Hz Plugin,D8xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXULD2D8R2MPD1TD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 8.2UF 200 V, LD SERIES 20000H 8 (DIA.) X 9MM
説明
Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 8.0UF 150V
CAP ALUM 8.0UF 150V AXIAL
CAPACITOR; MINIATURES 150V
Aluminum Electrolytic Capacitor 8Uf, 150V, +100, -10%, Axial; Rango De Producto:Serie Wbr; Capacidad:8Μf; Tolerancia, Capacitancia:+100%, -10%; Tensión Nominal:150V; Diámetro:10.16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Axial |Cornell Dubilier WBR8-150A