Cornell Dubilier WBR500-25A
Cap 500uF 25VDC -10% to 150% 10.16 X 33.528mm AXL 0.95 Ohm 280mA 2000 hr
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ4年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-28
関連部品
Cornell DubilierWBR500-50A
Cap Aluminum Lytic 500uF 50V -10% to 150% (13.21 X 39.88mm) Axial 0.77 Ohm 340mA 2000h 85C
NichiconTVX1A471MAD
VX Series 470 uF 10 V 85°C Ø8 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX0J471MAD
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 16mm) Axial 330mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Cornell DubilierSKA471M050
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierTC75501
Cap Aluminum 500uF 75V -10% to 75% (22.225 X 53.975mm) Axial 0.19 Ohm 1765mA 1000 hr 85C
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 150% +Tol, 10% -Tol, 500uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 500uF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor 500Uf, 25V, +150, -10%, Axial; Capacitance:500Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:-10%, +150%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:-; Polarity:Polar; Lead Spacing:-; Esr:0.95Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier WBR500-25A